Dětská hřiště

Výstavba dětských hřišť

Po vstupu do EU jsou pro stavbu i provoz dětských hřišť přísnější požadavky na bezpečnost dětí, než tomu bylo dříve. Z tohoto titulu je nutno při plánování nových dětských hřišť a repase stávajících hřišť dodržovat příslušné normy, zejména ČSN EN 1176-7.

Vždy je nejvýhodnější nechat si zpracovat projekt odborným architektem či projektantem, který má s danou tématikou zkušenost. Zastupujeme v České republice polského výrobce P.P.U. Henryk Figler, která vyrábí široký sortiment různých houpaček, skákadel, prolízaček, lanových sestav, pyramid i lanovek.

Při provozu pískovišť je nutné dodržovat každodenní zakrytí pískové plochy po ukončení denního provozu a to z důvodu zanesení nežádoucích exkrementů do písku.

Dalším problémem u dětských hřišť je dodržování příslušných dopadových ploch u dětských sestav, houpaček a pod. V této souvislosti nutno podotknout, že dopadová plocha může být tvořena např. drobným kačírkem frakce 4/8 mm ve vrstvě cca 300-400 mm, ale zrovna tak pryžovou dlažbou v příslušné tloušťce 30-90 mm.

Chceme tím říci, že na výběr je vždy několik řešení a to jak konstrukční, tak i vzhledem k ceně dopadové plochy. Nám se velice osvědčila realizace dopadové plochy drobným kačírkem pro její skvělou vlastnost, kterou je propustnost dešťové vody a tím daná možnost takřka okamžitě po skončení dešťové přeháňky bezproblémové užívání dětského hřiště.

Zajděte se podívat, jak takováto dětská hřiště fungují a jak jsou s nimi majitelé spokojeni, např. u víceúčelového hřiště TJ Sokol Vysoké Veselí nebo ve sportovním areálu.

Co dále nabízíme

Společnost IZOTRADE s.r.o.– dopravní stavby dále poskytuje zemní práce a kompletní realizaci zámkových dlažeb.

Prohlédněte si naše reference

Dětské hřiště - Vysoké VeselíParkoviště Interspar - JahodniceTerénní úpravy - JičínOprava komunikací - StromovkaOprava mostku MiloviceOprava schodů a chodníku - Židovice

Izotrade s.r.o. 2013